Ukupno: 271931
Ovaj mjesec: 2048

Pogledali smo Kazališnu čaroliju
Autor: Melita Rabak, 17. 12. 2018.

Učenici I.k razreda su s profesoricama Melitom Rabak i Jasminkom Dopuđ  posjetili Hrvatsko narodno kazalište Ivana plemenitoga Zajca  i pogledali kazališnu predstavu Kazališna čarolija.

Ta je predstava  zabavan, veseo i inspirativan  kolaž nekih  od najljepših baletnih, opernih i dramskih scena, a učenici  su mogli i doživjeti niz  efekata koji se koriste iza kazališnog zastora , naučiti tko sve sudjeluje u stvaranju kazališne predstave te po čemu se kazalište razlikuje od filma, televizije, književnosti i likovnih umjetnosti, a opet i što sve od svih njih posuđuje kako bi postalo to što jest, i još više od toga – čarolija.
Kazališni ansambl Ivana plemenitog Zajca ( Hrvatska drama, Opera, Balet i Talijanska drama) i redatelj predstave Giulio Settimo,ravnatelj Talijanske drame  željeli su ovom predstavom potaknuti kod mladih zabnimanje  za kazalište jer  „ Mediji i tehnologija  u današnje su vrijeme sve nametljiviji i sve jači. Ali – predstava pruža ono što niti jedan medij nema: živu igru glumaca koji su u kontaktu s publikom. Mašta je vrijednost koja pokreće svijet, a ovom predstavom dokazat će se da je kazalište kuća mašte.“
Na kraju, svi smo  zajedno zapjevali pa i zaplesali jer kazalište nije samo čarolija, nego i igra u kojoj sudjeluju, s jednakim uzbuđenjem, i kazalištarci i publika.