Božićna školska priredba
Autor: Sandra Kovač, 17. 12. 2019.

U našoj školi, prije zimskih praznika,  16. prosinca 2019. godine održana je svečana tradicionalna božićna priredba.

Na samom početku priredbe učenicima i nastavnicima obratila se prigodnom riječju profesorica Zorica Radojčić. Budući da je prvo polugodište obilježeno hvalevrijednim projektom Erasmus + - Moda i trgovina na talijanski način, priredba je tematski vezana uz sam projekt. U projektu su sudjelovali učenici svih smjerova naše škole.  Bogatom PowerPoint prezentacijom učenice 2.k razreda Antonela Strehovac i 4.o razreda Lana Jakovac pod mentorstvom profesora Kristijana Pupovca predstavile su okupljenima znamenitosti Milana koje su i same posjetile.

Učenici 4.k razreda, Selma Japić, Karlo Tončinić i Karlo Grgurić pod mentorstvom profesorice Arijane Juretić-Jović predstavili su se bogatom Powerpoint prezentacijom Milana uz koju su imali priliku govoriti o njegovoj ekonomiji i gospodarstvu.

Učenici 2.o razreda Gabriel Mišić i Valentina Alinčić pod mentorstvom profesorice Zorice Radojčić nazočnima su predstavili Muzej Armani Silos u kojem se može pogledati kronologija uspjeha slavnog talijanskog dizajnera Giorgia  Armanija i gdje su izložene neke od slavnih Armanijevih kreacija.

Ne treba posebno isticati kako su haljine i kaputi pojam ženske elegancije. Za prekrasnu reviju raskošnih crvenih kaputa i svečanih haljina raznobojnih materijala koji odišu posebnim stilom i elegancijom pobrinule su se učenice Dizajna odjeće sa svojom mentoricom, profesoricom Elmirom Korbar.

Znanje je moć. Što se može dogoditi ako ostanemo bez njega pokazali su nam učenici Dramsko-scenske skupine (Lana Milić, 1.o; Sara Karajković, 1.o. Luana Babić, 1.o, Nikol Brnčić, 1.o, Nika Ivančić,1.o; Danijel Beganović, 2.c; Deni Dobrijević, 2.c; Martina Radetić, 2.k i Jasmina Božinov, 3.c razreda) pod mentorstvom profesorice Sandre Kovač.

Neizostavna je bila i izvedba našeg majstora beat boxinga, Tonija Kovača, učenika 4.k razreda koji je svoju izvedbu obogatio jednim posve  novim atraktivnim  ruhom.

Učenica 4.k razreda Doris Rogić predstavila je projekt „Akcija za 5“ (projekt koji omogućuje mladoj populaciji aktivno sudjelovanje u procesu donošenja odluka na lokalnoj razini) u kojem je ostvarila zapaženo 1. mjesto na razini grada i to pod mentorstvom profesorice Zvjezdane Bačinić.

Adventsko vrijeme je period iščekivanja Božića i krasi ga mir, radost i blagostanje. Neka vam u takvom ozračju započnu i ovi školski praznici. Želimo vam čestit Božić i uspješnu 2020. godinu!