POČETAK ŠK.GOD. 2020./2021.
Autor: Antonija Bukša, 3. 9. 2020.

Poštovani roditelji i dragi učenici,

Pozdravljam vas sve prije početka ove izazovne i neizvjesne nove školske godine.

Kako bi se što bolje pripremili i pridržavali svih uputa, molim vas da obavezno pročitate upute koje je izdao HZJZ a vezano za sprječavanje i suzbijanje epidemiije COVID-19 u svim obrazovnim ustanovama- pa tako i u našoj srednjoj školi.

Za sada su relevantne ove obavijesti :

1. Pri dolasku u školu učenici prolaze dezinfekcijsku barijeru. Na ulazu u školu nalazi se stanica (dozator s dezinficijensom za dezinfekciju ruku učenika i zaposlenika gdje se obavezno dezinficiraju ruke).  Na ulazu se nalazi i dezbarijera ( dezinfekcijska potplata). Na ulazu u dvoranu također se nalazi dezinfekcijska potplata.
  2. Svaki razred bit će u svojoj učionici te nema premještanja iz jedne učionice u drugu. Iznimka su kabinet za informatiku i strukovne vježbe koji će se redovito temeljito dezinficirati.
  3. Raspored će se prema preporukama napraviti kako bi bilo što više dvosata ili  trosata
  4. Mali i veliki odmor za učenike organizirat će se na način da se kontakti učenika iz različitih razreda izbjegnu ili svedu na minimum.
  5. Nastavnici i učenici obvezno moraju nositi maske/vizire (dvije perive platnene osigurala je Škola) bez obzira na veličinu razreda. Maske se nose tako da pokrivaju usta i nos.
  6. Svi plakati vezani za pravilno pranje ruku, održavanje distance i druge preporuke vidljivo su istaknute na vratima Škole, oglasnim pločama, te u sanitarnim čvorovima.
  7. Svi sanitarni čvorovi (nastavnički i učenički) imaju dozatore za tekući sapun, dozatore za dezinfekcijsko sredstvo, toaletni papir, papirnate ručnike, koševe (s poklopcem) za odlaganje zaštitnih maski i korištenih papirnatih ručnika
  8. U svakoj se učionici nalazi dezinfekcijsko sredstvo koje učenici koriste.
  9. Nastavnici upućuju učenike na obvezno nošenje maski na hodnicima i socijalnu distancu
  10. Prilikom ulaska u školu tehničko osoblje provodit će nadzor nad ulaskom učenika, i nadgledati poštivanje socijalne distance i obvezne dezinfekcije ruku pri ulasku u školu
  11. Početak nastave: razredi se otključavaju u 07,30 tako da učenici odmah po dolasku u školu ulaze u svoj razred. Dežurni profesor provodi nadzor.
  12. Završetak nastave: učenici izlaze iz razreda po redoslijedu koji provodi dežurni profesor (razred po razred).
  13. Na porti škole vršit će se evidencija ulazaka neovlaštenih osoba u školu.
  14. Dostavu za potrebe škole preuzima tehničko osoblje škole na vanjskim vratima, a ulaz je dopušten iznimno serviserima i ostalim službama čije su usluge uz obvezne mjere dezinfekcije ruku i nošenja zaštitne maske, te držanja distance od najmanje 1,5 metra.

1. U prostore na katovima gdje su učionice imaju pravo pristupa i ulaza samo djelatnici Škole, a roditeljske sastanke organizirat ćemo na daljinu, putem telefona i sl. a sve prema preporukama HZJZ i MZO
  2. Praktična nastava organizirat će se u skladu s preporukama HZJZ, a prema uvjetima koje propisuju i Zakoni i Pravilnici koji se odnose na djelatnost trgovine
  3. Sati priprema za DM i svi drugi sati koje nastavnici imaju u normi koji obuhvaćaju učenike različitih razreda obvezno se odvijaju na daljinu a sve prema uputama Hzjz
  4. AKO SE BILO ŠTO PROMIJENI ILI DOBIJEMO NOVE UPUTE OD HZJZ ILI MZO, BIT ĆETE OBAVIJEŠTENI NA MREŽNIM STRANICAMA ŠKOLE I DRUŠTVENIM MREŽAMA.

Kao i do sada, svi djelatnici naše i vaše Škole dat će sve od sebe kako bi se najbolje pripremili na novu školsku godinu a isto tako  se nadam roditeljskoj podršci i suradnji u zajedničkom odgoju i obrazovanju naše djece.

Antonija Bukša, dipl.oec.

Ravnateljica