Ovaj mjesec: 2004

MATURALNO PUTOVANJE U BEČ-PRAG-BRATISLAVU-GRAZ
Autor: Gordana Perušić, 11. 5. 2017.

Od 18. do 23. travnja učenici 3. i 4. razreda komercijalista Trgovačke i tekstilne škole u Rijeci, u pratnji razrednica Ane Laco i Gordane Perušić, na svom maturalnom putovanju posjetili su destinacije Beč-Prag-Bratislava-Graz, u organizaciji agencije Petros, i u društvu učenika jedne pulske gimnazije.

Putovanje je proteklo u najboljem redu, svaka molba, želja ili potreba učenika ispunjavala se bespogovorno uz odličnu suradnju vodiča, vozača i profesora .

Prvo noćenje u Beču oduševilo je sve; i profesore i učenike. Početna skepsa oko hostela pretvorila se u oduševljenje i želju da sve dane ostanemo upravo na toj destinaciji. Hostel je, naime, pružio učenicima sve ono što su očekivali od svog maturalnog putovanja, dobru zabavu, intimni ugođaj i dobru hranu. Posjet gradu bio je dojmljiv, mnoštvo veduta grada oduševilo je većinu učenika.

Sljedeća destinacija je Prag. Hotel  dovoljno blizu centra da se ne koristi javni prijevoz ili taxi. Uz dobru hranu i ljubazno osoblje na učenike je ostavio vrlo dobar dojam. Obilasci su bili impresivni: centar grada sa svojim ljepotama, ZOO, jedan od najljepših u Europi, Križikove fontane, vožnja brodom Vltavom, brdo Petrin s replikom Eifelovog tornja samo su neke impresije ovoga grada.

Bratislava… što reći?  Za sve šećer na kraju…. odličan hotel, odlična destinacija, savršene sobe, super zabava 100m dalje od hotela, šoping centri na dohvat ruke, centar grada iza ugla. Pun pogodak!

Grad po mjeri čovjeka, ne prevelik, a opet toliko moćan u svojoj ljepoti, toplini        (usprkos niskim temperaturama za to doba godine) i srdačnosti da je kod učenika izazvao reakcije poput želje da još jednom idu na putovanje, ali samo u Bratislavu.

Ono što svakako ostavljamo za kraj kao krunu putovanja i nešto što je definitivno ostavilo dubok trag na sve nas je naša vodičkinja, neponovljiva Gordana Koruga, Goga, kako smo je  zvali iz milja. Osoba koja s ogromnom količinom strasti, profesionalizma, humanosti i potpune predanosti obavlja svoj posao.

Uspjela je zainteresirati učenike zanimljivim i nadahnutim primjerima iz svoje bogate prakse vodiča, a oni su je nagradili nadimkom Carica.

Nažalost, šest dana je proletjelo u hipu, a mi smo se vratili u Rijeku puni prekrasnih dojmova i sa željom da se ovo putovanje što prije ponovi.

Gordana Perušić, prof.

Galerija