Ovaj mjesec: 2058

Objava rezultata, prigovori, podjela Potvrda
Autor: Lorena Kinkela Dumenčić, 8. 7. 2020.

U ponedjeljak, 13.7. bit će objavljeni rezultati ispita DM.

Mole se učenci da nakon objave rezultata na www.postani-student.hr detaljno pregledaju svoje ispite (svi ispitni materijali bit će skenirani).

Učenik, koji se ne može prijaviti na www.postani-student.hr jer je izgubio PIN, treba poslati poruku sadržaja OPET na 666555.

Prema Pravilniku o polaganju DM učenik ima pravo uložiti prigovor na rezultate ispita u roku 48 sati od objave rezultata. Prigovor se dostavlja Školskom ispitnom povjerenstvu na obrascu koji će biti naknadno objavljen. U prigovoru treba navesti naziv ispita, redni broj zadatka i kratko obrazloženje zašto se ulaže prigovor te se obavezno potpisati. Ako učenik ulaže više prigovora na više zadataka iz jednog ili više ispita, svaki prigovor se dostavlja na zasebnom obrascu.

Učenici će moći prigovor osobno dostaviti u školu ili skenirani prigovor poslati na mail škole trgovacka-i-tekstilna-skola@ri.t-com.hr ili kao privitak u privatnoj poruci ispitnom koordinatoru na Yammer.

Točno vrijeme zaprimanja prigovora i rok za njihovu dostavu bit će objavljeni naknadno.

Molimo sve učenike da poštuju rok za dostavu prigovora kako bi Školsko ispitno povjerenstvo pravovremeno donijelo odluku o opravdanosti istih.

Podjela Potvrda o položenim ispitima DM bit će u srijedu, 22.7. Točno vrijeme podjele bit će objavljeno naknadno.

Nakon objave rezultata ispita DM jako je važno da učenici prate svoj izbor studijskih programa i paze na koji od odabranih studijskih programa ostvaruju upis. Preporuka je da se izbrišu svi studijski programi koje učenik zaista NE želi upisati.

Nakon objave konačnih rezultata ispita DM, a to će biti 20.7. i zaključavanja izbora studijskih programa učenik će se MORATI upisati na onu studijsku grupu na kojoj ostvarujete upis.