Natječaj za zasnivanje radnog odnosa
Autor: Administrator , 2. 7. 2019.

Temeljem članka 107.  Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi Trgovačka  i tekstilna  škola u Rijeci, Stane Vončine 1a, Rijeka raspisuje

za zasnivanje radnog odnosa

TAJNIK/TAJNICA ŠKOLE, na neodređeno, puno radno vrijeme.

UVJETI: Uz opći uvjet za zasnivanje radnog odnosa, sukladno općim propisima o radu, kandidati moraju ispunjavati i posebne uvjete za zasnivanje radnog odnosa sukladno članku 105. i 106. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi (»Narodne novine«, br. 87/08., 86/09., 92/10., 105/10. – ispravak, 90/11., 16/12., 86/12., 94/13., 152/14.,7/17. i 68/18.)

Poslove tajnika/tajnice može obavljati osoba koja je završila:

1. sveučilišni diplomski studij pravne struke ili specijalistički diplomski stručni studij javne uprave,
  2. preddiplomski stručni studij upravne struke ako se na natječaj ne javi osoba iz točke 1.

Uz vlastoručno potpisanu prijavu, kandidat/kandidatkinja je dužan priložiti:

• životopis
  • dokaz o stečenoj stručnoj spremi
  • dokaz o hrvatskom državljanstvu
  • uvjerenje nadležnog suda da kandidat/kandidatkinja nije pod istragom  i da se protiv njega ne vodi kazneni postupak za neko od kaznenih djela iz članka 106. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi (ne starije od dana raspisivanja natječaja)
  • elektronički zapis ili potvrdu o podacima evidentiranim u matičnoj evidenciji HZMO ne stariji od dana raspisivanja natječaja.

Isprave se prilažu u neovjerenoj preslici.

Ugovor o radu sklopit će se uz probni rok od tri mjeseca.

Na natječaj se mogu javiti osobe oba spola.

Kandidati/kandidatkinje koji ostvaruju pravo prednosti pri zapošljavanju dužni su u prijavi na natječaj pozvati se na to pravo i imaju prednost u odnosu na ostale kandidate samo pod jednakim uvjetima.

Kandidati/kandidatkinje koji se pozivaju na pravo prednosti pri zapošljavanju u skladu s člankom 101. Zakona o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji (Narodne novine broj 121/17) uz prijavu na natječaj dužni su, osim dokaza o ispunjavanju traženih uvjeta, priložiti i dokaze o ostvarivanju prava prednosti prilikom zapošljavanja iz članka 103. Zakona o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji, navedenim na stranicama Ministarstva hrvatskihbranitelja: https://branitelji.gov.hr/oministarstvu/djelokrug/mjere/zaposljavanje-i-obrazovanje/825.

Kandidati / kandidatkinje koji ostvaruju pravo prednosti pri zapošljavanju na temelju članka 9. Zakona o profesionalnoj rehabilitaciji i zapošljavanju osoba s invaliditetom („Narodne novine“ broj 157/13 i 152/14) dokazuju to odgovarajućom javnom ispravom o invaliditetu na temelju koje se osoba može upisati u očevidnik zaposlenih osoba s invaliditetom, te dokaz iz kojeg je vidljivo na koji je način prestao radni odnos kod posljednjeg poslodavca (rješenje, ugovor, sporazum i sl.)“

Kandidati/kandidatkinje koji su pravodobno dostavili potpunu prijavu bit će pozvani na testiranje sukladno Pravilniku o načinu i postupku zapošljavanja u Trgovačkoj i tekstilnoj školi koji je dostupan na mrežnim stranicama škole.

Prijave se podnose u roku od 8 dana od dana objave natječaja na mrežnim stranicama Hrvatskog zavoda za zapošljavanje i mrežnim stranicama i oglasnoj ploči  škole.

Prijave s potrebnom dokumentacijom dostavljaju se na adresu: Trgovačka i tekstilna škola u Rijeci, Stane Vončine 1a, Rijeka s naznakom „Za natječaj“.

Prijavom na ovaj natječaj kandidat/kandidatkinja daje suglasnost za obradu osobnih podataka sukladno propisima o zaštiti podataka.

Kandidatom/kandidatkinjom prijavljenim na natječaj smatrat će se samo osoba koja je podnijela pravodobnu i potpunu prijavu te ispunjava formalne uvjete iz natječaja.

O rezultatima natječaja kandidati/kandidatkinje će biti pravovremeno obaviješteni na mrežnim stranicama škole.